Vishay/Vitramon VJ0805D221JLPAR
VJ0805D221JLPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221JLPAR
Brief Description
CAP CER 220PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221JLPAR.pdf
Availability of VJ0805D221JLPAR
QUANTITY
VJ0805D221JLPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221JLPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221JLPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221JLPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221JLPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221JLPAR Details Description
Related parts for VJ0805D221JLPAR
RECT BRIDGE GP 400V 0.5A MINIDIP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 800MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 36V 10W datasheet.pdf