Vishay/Vitramon VJ0805D221JXXAT
VJ0805D221JXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221JXXAT
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221JXXAT.pdf
Availability of VJ0805D221JXXAT
QUANTITY
VJ0805D221JXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221JXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221JXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221JXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221JXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221JXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D221JXXAT
MOSFET N-CH 75V 82A TO-262 datasheet.pdf
IC I2C MUX 2CH 8-TSSOP datasheet.pdf
IC BUFFER DVR 8BIT CMOS 20QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RECPT 84POS 1MM SMD datasheet.pdf