Vishay/Vitramon VJ0805D221JXXAT
VJ0805D221JXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221JXXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221JXXAT.pdf
Availability of VJ0805D221JXXAT
QUANTITY
VJ0805D221JXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221JXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221JXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221JXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221JXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221JXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D221JXXAT
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SURFACE NOZZLE 200MM FOR HB1750 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 58 OHM 1% 30W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RINGNUT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 198MA 5.1 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf