Vishay/Vitramon VJ0805D221MLCAT
VJ0805D221MLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221MLCAT
Brief Description
CAP CER 220PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221MLCAT.pdf
Availability of VJ0805D221MLCAT
QUANTITY
VJ0805D221MLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221MLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221MLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221MLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221MLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221MLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D221MLCAT
TRANS NPN 300V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 16POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 700MA PMDU datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
UMY3660 UNIVERSAL MAT YW -SC1 datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf