Vishay/Vitramon VJ0805D240JLAAJ
VJ0805D240JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240JLAAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240JLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D240JLAAJ
QUANTITY
VJ0805D240JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240JLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D240JLAAJ
RES SMD 226 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLOCK PHASE ALIGNER GPON datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf