Vishay/Vitramon VJ0805D240JXXAP
VJ0805D240JXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240JXXAP
Brief Description
CAP CER 24PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240JXXAP.pdf
Availability of VJ0805D240JXXAP
QUANTITY
VJ0805D240JXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240JXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240JXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240JXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240JXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240JXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D240JXXAP
CAP CER 0.15UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG VERT 120POS GOLD BCB datasheet.pdf
POWER CABLE 10M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf