Vishay/Vitramon VJ0805D240KXBAJ
VJ0805D240KXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240KXBAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240KXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D240KXBAJ
QUANTITY
VJ0805D240KXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240KXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240KXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240KXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240KXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240KXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D240KXBAJ
DISCONNECT ADAPTER 2 MALE/1 FEM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 80A TO262-3 datasheet.pdf
DIN CONN. B/2 MALE 32CKT datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.72NS 132CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 5CH 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
SL-MSR30M (METAL) 4NC, 1XM20 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf