Vishay/Vitramon VJ0805D240KXXAJ
VJ0805D240KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240KXXAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D240KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D240KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D240KXXAJ
IC MOSFET DRVR SGL HS 9A 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 10NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
LIMIT SWITCH HEAVY DUTY datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/24/180 3.5 BK datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
TXRX CWDM 1551NM YELLOW 8CH SFP datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT FOR BC127 datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 630VDC RADIAL datasheet.pdf