Vishay/Vitramon VJ0805D240MLCAJ
VJ0805D240MLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240MLCAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240MLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D240MLCAJ
QUANTITY
VJ0805D240MLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240MLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240MLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240MLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240MLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240MLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D240MLCAJ
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 48V datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BCD-TO-DEC DECODER/DVR 16SO datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LRGE DIG RK SW -M02- LNNS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf