Vishay/Vitramon VJ0805D240MXPAJ
VJ0805D240MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240MXPAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240MXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D240MXPAJ
QUANTITY
VJ0805D240MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240MXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D240MXPAJ
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
RELAY MONITOR 3PHASE 208-480V datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064POS MS-3,0C1-3 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 294 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf