Vishay/Vitramon VJ0805D270FLAAC
VJ0805D270FLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270FLAAC
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270FLAAC.pdf
Availability of VJ0805D270FLAAC
QUANTITY
VJ0805D270FLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270FLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270FLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270FLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270FLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270FLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D270FLAAC
CONN HEADER 2MM SINGLE STR 26POS datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC 2DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 34POS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
330UF 40V 10X30MM 105C 10000H datasheet.pdf