Vishay/Vitramon VJ0805D270JLBAJ
VJ0805D270JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270JLBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D270JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D270JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270JLBAJ
IDC CABLE - MKS40K/MC40G/MCG40K datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .594" datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 300MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206 datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 16" 2S CRS datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf