Vishay/Vitramon VJ0805D270JLPAC
VJ0805D270JLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270JLPAC
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270JLPAC.pdf
Availability of VJ0805D270JLPAC
QUANTITY
VJ0805D270JLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270JLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270JLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)