Vishay/Vitramon VJ0805D270JLPAP
VJ0805D270JLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270JLPAP
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270JLPAP.pdf
Availability of VJ0805D270JLPAP
QUANTITY
VJ0805D270JLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270JLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270JLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270JLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270JLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270JLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D270JLPAP
MOSFET POWER 42V 7A DPAK datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
PAC-CJ1W-HE20-V4 CBL ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 5.56K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf