Vishay/Vitramon VJ0805D270JXAAP
VJ0805D270JXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270JXAAP
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270JXAAP.pdf
Availability of VJ0805D270JXAAP
QUANTITY
VJ0805D270JXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270JXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270JXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270JXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270JXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270JXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D270JXAAP
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 350V 1A DPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12V SIP SGL datasheet.pdf
CABLE LIMITER 500MCM 600V CU datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FA CONNECTOR 4-PIN AC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH datasheet.pdf
070 MULTILOCK REC TML(2MM) datasheet.pdf