Vishay/Vitramon VJ0805D270JXXAP
VJ0805D270JXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270JXXAP
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270JXXAP.pdf
Availability of VJ0805D270JXXAP
QUANTITY
VJ0805D270JXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270JXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270JXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270JXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270JXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270JXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D270JXXAP
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 18K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 7.1A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 29K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT SEALING CAP SIZE 14 datasheet.pdf
XCEDE 4W 6PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf