Vishay/Vitramon VJ0805D270KLAAJ
VJ0805D270KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270KLAAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270KLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D270KLAAJ
QUANTITY
VJ0805D270KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270KLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270KLAAJ
RES SMD 4.3K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS(4X2) 22-20AWG GRN datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 6TSOC datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
LP2N 5.08/32/90 3.2SN OR datasheet.pdf
DIP CABLE 28POS datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 100MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 83.333MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf