Vishay/Vitramon VJ0805D270KXXAJ
VJ0805D270KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270KXXAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D270KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D270KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270KXXAJ
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC D/ACONV MULTIPLY 12BIT 20SSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 2.5V +-50PPM SMD datasheet.pdf
IC SECONDARY-SIDE CTRLR 8SOIC datasheet.pdf
COND CRIMP ANVIL 7486 datasheet.pdf
VARISTOR 940V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 1.55A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf