Vishay/Vitramon VJ0805D271FLAAJ
VJ0805D271FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271FLAAJ
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D271FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D271FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D271FLAAJ
CONN RECPT 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP MICA 24PF 5% 100V 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL 1MM RA 50POS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
CAP FILM 3.6UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf