Vishay/Vitramon VJ0805D271FLPAT
VJ0805D271FLPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271FLPAT
Brief Description
CAP CER 270PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271FLPAT.pdf
Availability of VJ0805D271FLPAT
QUANTITY
VJ0805D271FLPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271FLPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271FLPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271FLPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271FLPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271FLPAT Details Description
Related parts for VJ0805D271FLPAT
IDC CABLE - MSC30A/MC34M/MSC30A datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IGBT 600V 75A SOT-227B datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 3W DO204AL datasheet.pdf