Vishay/Vitramon VJ0805D271FXCAT
VJ0805D271FXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271FXCAT
Brief Description
CAP CER 270PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271FXCAT.pdf
Availability of VJ0805D271FXCAT
QUANTITY
VJ0805D271FXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271FXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271FXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271FXCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271FXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271FXCAT Details Description
Related parts for VJ0805D271FXCAT
CONN RCPT .100" 3POS GOLD T/H datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16LFCSP datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 1.2MH 3A VERT datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 20 AWG LEAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8MSOP datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 14-16AWG UNINSU datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 64 POS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X6S 0603 datasheet.pdf