Vishay/Vitramon VJ0805D271GLXAJ
VJ0805D271GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271GLXAJ
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271GLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D271GLXAJ
QUANTITY
VJ0805D271GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271GLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D271GLXAJ
RES SMD 287K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24SSOP datasheet.pdf
RES 270 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SSOP datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf