Vishay/Vitramon VJ0805D271KXCAT
VJ0805D271KXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271KXCAT
Brief Description
CAP CER 270PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271KXCAT.pdf
Availability of VJ0805D271KXCAT
QUANTITY
VJ0805D271KXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271KXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271KXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271KXCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271KXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271KXCAT Details Description
Related parts for VJ0805D271KXCAT
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 18K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 18POS .050" SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.3A SC70-6 datasheet.pdf
IC SGL USB-DL UART BRIDGE 24QFN datasheet.pdf
DAUGHTER CARD IP CORE429 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf