Vishay/Vitramon VJ0805D271KXXAR
VJ0805D271KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271KXXAR
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D271KXXAR
QUANTITY
VJ0805D271KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D271KXXAR
SWITCH REED 15-20AT SPST .25A datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf