Vishay/Vitramon VJ0805D271MLAAR
VJ0805D271MLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271MLAAR
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271MLAAR.pdf
Availability of VJ0805D271MLAAR
QUANTITY
VJ0805D271MLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271MLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271MLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271MLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271MLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271MLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D271MLAAR
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 17.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.3A 8CDIP COTS datasheet.pdf