Vishay/Vitramon VJ0805D2R0BXAAJ
VJ0805D2R0BXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R0BXAAJ
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R0BXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R0BXAAJ
QUANTITY
VJ0805D2R0BXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R0BXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R0BXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R0BXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R0BXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R0BXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R0BXAAJ
CONN PIN 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/NAIL DR 15AU datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
POSITIONER MS3198-1PA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
1500UF 385V 50X105MM 85C 10000H datasheet.pdf