Vishay/Vitramon VJ0805D2R0CLAAP
VJ0805D2R0CLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R0CLAAP
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R0CLAAP.pdf
Availability of VJ0805D2R0CLAAP
QUANTITY
VJ0805D2R0CLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R0CLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R0CLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R0CLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R0CLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R0CLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R0CLAAP
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 40.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4350K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT RECP datasheet.pdf
6800UF 450V 90X220MM 105C 5000H datasheet.pdf