Vishay/Vitramon VJ0805D2R0DXAAC
VJ0805D2R0DXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R0DXAAC
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R0DXAAC.pdf
Availability of VJ0805D2R0DXAAC
QUANTITY
VJ0805D2R0DXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R0DXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R0DXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R0DXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R0DXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R0DXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R0DXAAC
FIXED IND 33UH 1.1A 124 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
IC BUFFER SGL NONINV 3ST SC-88A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
8MM TNPLTD CPPR+PET BRDD SLVG 10 datasheet.pdf