Vishay/Vitramon VJ0805D2R1CXBAJ
VJ0805D2R1CXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1CXBAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1CXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R1CXBAJ
QUANTITY
VJ0805D2R1CXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1CXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1CXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1CXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1CXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1CXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R1CXBAJ
SENSOR 15PSIA 4V DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
ADAPTER MPC5565 324-BGA TO PGA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR VERT 093 CLIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount, Through Board datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 80V T/H datasheet.pdf