Vishay/Vitramon VJ0805D2R1DLBAJ
VJ0805D2R1DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1DLBAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1DLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R1DLBAJ
QUANTITY
VJ0805D2R1DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1DLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R1DLBAJ
RES SMD 10.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DEMO BRD SNG CHNNL OP-AMP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A SMB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CONN MALE 3POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf