Vishay/Vitramon VJ0805D2R1DLBAJ
VJ0805D2R1DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1DLBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1DLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R1DLBAJ
QUANTITY
VJ0805D2R1DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1DLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R1DLBAJ
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
1.5MFD CAP RA2000/44-155S datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HA-VIS COAX TNC-N, RG213 FLEX, 1 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 10M datasheet.pdf
THUMB SCREW 6-32 datasheet.pdf
ESD SMOCK JCKT KNTTD CFFS GR SM datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 7C UNSHLD 600V datasheet.pdf