Vishay/Vitramon VJ0805D2R1DLBAP
VJ0805D2R1DLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1DLBAP
Brief Description
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1DLBAP.pdf
Availability of VJ0805D2R1DLBAP
QUANTITY
VJ0805D2R1DLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1DLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1DLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1DLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1DLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1DLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R1DLBAP
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 22A TO-3PN datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CASE HARD CARRY WAVESURFER-MXS-B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 35V X6S 1206 datasheet.pdf
RES 34 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf