Vishay/Vitramon VJ0805D2R1DLPAP
VJ0805D2R1DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1DLPAP
Brief Description
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1DLPAP.pdf
Availability of VJ0805D2R1DLPAP
QUANTITY
VJ0805D2R1DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1DLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1DLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R1DLPAP
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
THYRISTOR PROTECT BI-DIR 50A SMB datasheet.pdf