Vishay/Vitramon VJ0805D2R1DLXAP
VJ0805D2R1DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1DLXAP
Brief Description
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1DLXAP.pdf
Availability of VJ0805D2R1DLXAP
QUANTITY
VJ0805D2R1DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1DLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1DLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R1DLXAP
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
JUMPER CROSS FOR TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 2.3A datasheet.pdf
LED WHITE 0603 SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
XCEDE HD RGHT 4PVH 4 COL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
08P MTA156 HDR W/O#2,4,8 RD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.27 OHM 1% 250W datasheet.pdf