Vishay/Vitramon VJ0805D2R2BLCAC
VJ0805D2R2BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R2BLCAC
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R2BLCAC.pdf
Availability of VJ0805D2R2BLCAC
QUANTITY
VJ0805D2R2BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R2BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R2BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R2BLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R2BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R2BLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R2BLCAC
IDC CABLE - MKS10K/MC10F/MCG10K datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 123MA 3.1 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf