Vishay/Vitramon VJ0805D2R2BXBAP
VJ0805D2R2BXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R2BXBAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R2BXBAP.pdf
Availability of VJ0805D2R2BXBAP
QUANTITY
VJ0805D2R2BXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R2BXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R2BXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R2BXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R2BXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R2BXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R2BXBAP
REGULTR 18V 0.66A 3 PIN SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 140POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
VCO 2732-3120 MHZ REDBOX datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN RELAY 24VDC 3 NO datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf