Vishay/Vitramon VJ0805D2R2CLAAP
VJ0805D2R2CLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R2CLAAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R2CLAAP.pdf
Availability of VJ0805D2R2CLAAP
QUANTITY
VJ0805D2R2CLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R2CLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R2CLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R2CLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R2CLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R2CLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R2CLAAP
IC MCU 8BIT 1KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
LED T1 2X4 ARRAY AMBER/AMBER PCB datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 164POS NY46 BLK datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 60 CONTACTS datasheet.pdf
26500 32C 26#20 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CMOS 80 MHz, Triple 10-Bit Video DACs IC datasheet.pdf