Vishay/Vitramon VJ0805D2R2CLBAJ
VJ0805D2R2CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R2CLBAJ
Brief Description
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R2CLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R2CLBAJ
QUANTITY
VJ0805D2R2CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R2CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R2CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R2CLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R2CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R2CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R2CLBAJ
KEYPAD LIGHT DUTY 4 KEY F KEYS datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP W/DIE SET datasheet.pdf
LED CBI 2X4MM QUAD ARRAY GRN/YLW datasheet.pdf
RES 15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf