Vishay/Vitramon VJ0805D2R2CXXAC
VJ0805D2R2CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R2CXXAC
Brief Description
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R2CXXAC.pdf
Availability of VJ0805D2R2CXXAC
QUANTITY
VJ0805D2R2CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R2CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R2CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R2CXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R2CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R2CXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R2CXXAC
IDC CABLE - MDH14K/MC14G/MDL14K datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN MALE M8 3POS R/A 5M CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1.5A 15W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf