Vishay/Vitramon VJ0805D2R2DLBAJ
VJ0805D2R2DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R2DLBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R2DLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R2DLBAJ
QUANTITY
VJ0805D2R2DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R2DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R2DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R2DLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R2DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R2DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R2DLBAJ
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.3A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 17"W datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 31POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf