Vishay/Vitramon VJ0805D2R4BXPAJ
VJ0805D2R4BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R4BXPAJ
Brief Description
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R4BXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R4BXPAJ
QUANTITY
VJ0805D2R4BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R4BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R4BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R4BXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R4BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R4BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R4BXPAJ
DIODE GEN PURP 200V 30A TO220F datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 8OUT 15' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 695MA 200 MOHM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UCC28740 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CLIP HARNESS EDGE MOUNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf