Vishay/Vitramon VJ0805D2R4CLXAP
VJ0805D2R4CLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R4CLXAP
Brief Description
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R4CLXAP.pdf
Availability of VJ0805D2R4CLXAP
QUANTITY
VJ0805D2R4CLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R4CLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R4CLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R4CLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R4CLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R4CLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R4CLXAP
IC MCU EPROM/ROM 33MHZ HS 44TQFP datasheet.pdf
CABLE GRIP BLACK 17-25MM datasheet.pdf
BASE PWR DATA RACEWAY 10' OWHT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.7A 95 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
4021 ELARA MOON MODULE BLUE datasheet.pdf
RES 274K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 530MA 3DFN datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 5POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CB BTS 13A 12 ASY datasheet.pdf