Vishay/Vitramon VJ0805D2R4CXXAP
VJ0805D2R4CXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R4CXXAP
Brief Description
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R4CXXAP.pdf
Availability of VJ0805D2R4CXXAP
QUANTITY
VJ0805D2R4CXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R4CXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R4CXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R4CXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R4CXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R4CXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R4CXXAP
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS DL 2MM GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 3.74 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf