Vishay/Vitramon VJ0805D2R4DXCAP
VJ0805D2R4DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R4DXCAP
Brief Description
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R4DXCAP.pdf
Availability of VJ0805D2R4DXCAP
QUANTITY
VJ0805D2R4DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R4DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R4DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R4DXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R4DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R4DXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R4DXCAP
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 34POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/ADJ 0.25A 8SON datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT R/A PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 3W DO216AA datasheet.pdf
FRONT PANEL 3U 4HP (ANODIZED) datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 190POS datasheet.pdf