Vishay/Vitramon VJ0805D2R7BLPAC
VJ0805D2R7BLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7BLPAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7BLPAC.pdf
Availability of VJ0805D2R7BLPAC
QUANTITY
VJ0805D2R7BLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7BLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7BLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)