Vishay/Vitramon VJ0805D2R7BXPAP
VJ0805D2R7BXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7BXPAP
Brief Description
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7BXPAP.pdf
Availability of VJ0805D2R7BXPAP
QUANTITY
VJ0805D2R7BXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7BXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7BXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)