Vishay/Vitramon VJ0805D2R7DLXAJ
VJ0805D2R7DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7DLXAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7DLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R7DLXAJ
QUANTITY
VJ0805D2R7DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7DLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R7DLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R7DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R7DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R7DLXAJ
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 1CH 16B 3V 150KSPS 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 2W 10K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 36"" datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf