Vishay/Vitramon VJ0805D300FXCAC
VJ0805D300FXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300FXCAC
Brief Description
CAP CER 30PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300FXCAC.pdf
Availability of VJ0805D300FXCAC
QUANTITY
VJ0805D300FXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300FXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300FXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300FXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300FXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300FXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D300FXCAC
RES SMD 1.74K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf