Vishay/Vitramon VJ0805D300FXPAC
VJ0805D300FXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300FXPAC
Brief Description
CAP CER 30PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300FXPAC.pdf
Availability of VJ0805D300FXPAC
QUANTITY
VJ0805D300FXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300FXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300FXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300FXPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300FXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300FXPAC Details Description
Related parts for VJ0805D300FXPAC
IDC CABLE - MSC20K/MC20G/MSC20K datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
STAT BAG MET-IN 8"X14"OPEN 100PK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
10 WAY M/CRIMP L/BORE F/LATCH datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FUSE 100A datasheet.pdf