Vishay/Vitramon VJ0805D300JLAAJ
VJ0805D300JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300JLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300JLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D300JLAAJ
QUANTITY
VJ0805D300JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300JLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300JLAAJ
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 16-SSOP datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SSO-2 datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (B-523-04) datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER POWER MULTI FUNCT 6A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
LENS ARRAY 12POS 173X71.4MM datasheet.pdf